אבן זהב אברהם

  1. Home
  2. /
  3. חגור
  4. /
  5. אבן זהב אברהם
אבן זהב אברהם

אבן זהב אברהם

Posted in : חגור on by : ערן שאקי Comments:

בן מרדכי וחנה גולדשטיין

יליד פיאטרה ניימץ, רומניה

נולדתי בשנת 1926 בפיאטרה ניימץ, רומניה. היו לי שלושה אחים. בשלב מסוים עברה משפחתי להתגורר בעיירה טרגו-נמייץ המרוחקת כ-20 ק”מ מעיר הולדתי. לסבתי, אם אבי, הייתה מכולת קטנה והסבא עבד בכל מיני עבודות קטנות. כל משפחתי המורחבת התגוררה בפיאטרה ניימץ.

כאשר הגיעו הגרמנים לעיירה, גורשו כל התושבים לעיר בומוש. את אבי ואת אחי הגדול לקחו למחנה עבודה בדרום רומניה, שם עסקו בפירוק ביצורים של הצבא הגרמני. אבא עבד שם עד שהגרמנים החלו לברוח, בזמן זה הם שוחררו. בדרכו הביתה עלה על משאית צבאית והסתבר כי יושבים בה חיילים גרמנים. כדי שלא יזהו אותו ישב כל הדרך בקצה האחורי והוציא את ראשו החוצה בקור מקפיא. בנסיעה הם עברו בעיר טיושארה, שם ראה מחזה מחריד, המוני יהודים הרוגים ברחובות – מראה שהשאיר עליו רושם קשה.

בסיום המלחמה ברומניה שוחררתי במחנה קוטשט דרה.

חזרתי לעירי ולמשפחתי. הצטרפתי עם אחי לתנועת “דרור” להכשרה לקראת עלייה ארצה ועברנו לבוקרשט. קיבלנו סרטיפיקטים מהמנדט הבריטי, ובשנת 1944 הגענו ארצה.

עם עלייתי ארצה הגעתי לקיבוץ אשדות יעקב שם עברתי הכשרה ולמדתי עברית. בהמשך התגייסתי לפלמ”ח ולאחר פירוקו שירתי עוד כשנה בצבא.

בשנת 1951 נשאתי את שרה לאישה.

לשרה ולי נולדו שלושה ילדים: ענת, יאיר ויואב ויש לנו 4 נכדים.

כל השנים הייתי חקלאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים