אלחנטי מרתה ז”ל

  1. Home
  2. /
  3. נווה ימין
  4. /
  5. אלחנטי מרתה ז”ל

אלחנטי מרתה ז”ל

Posted in : נווה ימין on by : ערן שאקי Comments:

בת יוסף ורחל כהן

מרתה נולדה בשנת 1936 בעיר וולוס שביוון. לאביה היה בית מלאכה לייצור מטאטאי קש וכן חנות שבה מכרו את התוצרת. להורים היו שבעה ילדים: שמעון, לאון, שמואל, אידה, סולטנה, רגינה ומרתה. הילדים הגדולים עבדו עם אביהם. היחסים עם השכנים היו טובים. הגרמנים היו בשערי העיר לאחר השבעה על האב.

מרתה נשלחה להזהיר את הסבא והסבתא, מלכה ויהודה אלחנטי, אך זה היה מאוחר מידי, הגרמנים כבר עמדו בפתח הבית. הגרמנים לקחו את סבא וסבתא, את הדוד משה ואשתו ההרה אסתר, ואת שלושת ילדיהם הקטנים. אימא של מרתה לקחה ילדיה: מרתה, אידה, רגינה, סולטנה ושמואל לעיר לכוניה, שם גר אחיה נסים, משם ברחו כולם להרי איוולי. אנשים טובים בכפר אפשרו להם להתגורר באסמים וללקט את שאריות הקציר. הם התגוררו בכפר כ-3 שנים ועבדו בחקלאות. אחיה הבוגרים, שמעון ולאון, הצטרפו לפרטיזנים. לאחר המלחמה חזרו לוולוס. השכנים שמרו על הבית והגינה שלהם לכל אורך המלחמה.

מרתה עלתה ארצה באוגוסט 1946 באניית המעפילים “הנרייטה סאלד”. האנייה נתפסה והבריטים הגלו אותם לקפריסין. לאחר זמן מה הגיעו ארצה.

בשנת 1953 נישאה מרתה למשה אלחנטי.

למרתה ומשה נולדו שבעה ילדים: קלרה, רחל, שמואל, צפריר, יוסי, מזל ואלון.

יהי זכרה ברוך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים