אשכנזי דוד

  1. Home
  2. /
  3. חגור
  4. /
  5. אשכנזי דוד
אשכנזי דוד

אשכנזי דוד

Posted in : חגור on by : ערן שאקי Comments:

בן לאון וסופי

יליד סופיה, בולגריה

נולדתי בשנת 1928 בסופיה, בולגריה. היה לי אח. כאשר הייתי בן שנה, אמי נפטרה ואבי נישא בשנית. לאבי הייתה חנות לצרכי חשמל. הפרנסה הייתה בשפע והחיים התנהלו על מי מנוחות. נהגתי לעזור לאבי לאחר הלימודים ועמדתי מאחורי הקופה.

כאשר פרצה המלחמה בבולגריה בשנת 1940, הייתי בן 12. נאלצתי להפסיק את לימודיי. בתחילה לא הרגשנו בשינוי באורחות החיים, אך בשנת 1942 הגיעו הגרמנים לסופיה. הם גירשו את יהודי העיר, וכן את משפחתי, לעיירה על גבול טורקיה הנקראת חסקובו. המקום שימש כמחנה עבודה. ב-04.30 בבוקר העירו אותנו ולאחר הליכה של כשעה הגענו למקום העבודה. היה עלינו להערים חול על גדות הנהר כדי למנוע הצפות, בתמורה קיבלנו שכר זעום. למעשה לא עבדנו בשביל השכר אלא תמורת מנת הבשר שהיה יקר מציאות אותו קיבלנו שלוש פעמים בשבוע. אבי עבד אצל החקלאים בסביבה בתחזוקת קווי החשמל.

לאחר שהמלחמה בבולגריה הסתיימה בשנת 1944, חזרנו לסופיה. נסענו ברכבת ליוגוסלביה. בעזרת הסוכנות עלינו על אנייה והפלגנו בים האדריאטי לעבר ארץ ישראל. לארץ הגענו ביוני 1948.

כל בני משפחתי ברחו מבולגריה.

בשנת 1958 נשאתי את רגינה ז”ל לאישה.

נולדו לנו ארבעה ילדים: אריה, חדוה, מירה ויוסף.

יש לי 6 נכדים.

בין השנים 1960 – 1993 הייתי אחראי על מערכת המים במושב חגור.

הייתי חקלאי וגידלתי גידולי שדה ועצי פרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים