בלום נתן ז”ל

  1. Home
  2. /
  3. גן חיים
  4. /
  5. בלום נתן ז”ל
בלום נתן ז"ל

בלום נתן ז”ל

Posted in : גן חיים on by : ערן שאקי Comments:

בן פייביש (שרגא) וגולדה (גוסטה)

נתן נולד בשנת 1922 בצ’רנוביץ, רומניה. לנתן היו אח ואחות, יונס וגינה. אביו היה בעל מפעל ברזל גדול ואמו הייתה עקרת בית. נתן היה בצעירותו שחקן כדורגל מוכשר ומוכר בסביבת העיר. נתן התכוון ללמוד הנדסה ולהצטרף לאביו במפעל. בשל המלחמה הפסיק את לימודיו.

עם פרוץ המלחמה נתן נעצר ונשלח למחנה עבודה. הוא ברח מהמחנה אך נתפס בידי הגרמנים, נשלח למחנה נוסף, גם ממנו ברח. נתן עסק בארגון צעירים יהודים לפעולה נגד הרומנים והגרמנים. במשך תקופות ארוכות הסתתר במרתפים ובשוחות מאחר והיה מבוקש על ידי השלטון הרומני.

לאחר המלחמה הגיע נתן לבוקרשט, שם היה עד שנת 1947. בשנים אלו היה פעיל בארגונים יהודיים בעיר. בשל פעילותו היה צריך להגיע לבולגריה אך נתפס בידי הרוסים. שוב הצליח לברוח מהכלא ועלה בתחילת 1948 על האנייה “עצמאות” היא הפן קרשנט. האנייה לא הגיעה לארץ, אלא הופנתה לקפריסין. נתן היה פעיל ב”הגנה” באי ואחד מהמפקדים במקום מטעמה. בקפריסין הכיר את נינה ונישא לה.

בשנת 1949 עלו בני הזוג ארצה.

לנתן ונינה נולדו שלושה ילדים: זיוה, אזי ושרה.

נתן נפטר בשנת 2003. יהי זכרו ברוך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים