בן עטיה פלילה (פלורנס)

  1. Home
  2. /
  3. נווה ימין
  4. /
  5. בן עטיה פלילה (פלורנס)
בן עטיה פלילה (פלורנס)

בן עטיה פלילה (פלורנס)

Posted in : נווה ימין on by : ערן שאקי Comments:

בת שלום ופנינה מדר

ילידת זוארה, לוב

נולדתי בשנת 1932 בעיר זוארה, לוב. היינו משפחה עשירה ומיוחסת. היו לי 12 אחים ואחיות. לאבי היו חנויות סיטונאיות וגם תחנת דלק. כאשר נכנסו הגרמנים לעיר, הם פלשו לחנויות של אבי. הפועלים הערבים שעבדו אצלו הבריחו אותנו לכפרים הסמוכים.

בשנת 1947 נישאתי לכלפו בן עטיה.

אבי היה מראשי הקהילה בזוארה. בשל קשריו ההדוקים עם הערבים, עם אנשי משטרה, הן הבריטים והן הצרפתים, גם בטוניסיה השכנה, הצליח להבריח אנשים מלוב ומטוניסיה לארץ, סחורה ונשק ל”הגנה” בארץ והעביר כסף לשליחים מהארץ ללוב, וגם לשליחים בטוניסיה.

בשנת 1949 אבי עלה לארץ וקנה בנתניה בתים וחי מהכסף שהביא מלוב. אני עברתי עם בעלי, בתי ובני לכפר סבא הערבית. בתי הבכורה, אסתר, חלתה ואושפזה בבית החולים “הדסה” בתל אביב. השארתי את בני הקטן אצל שכנים ונסעתי לבקר את בתי בבית החולים, שם אמרו לי כי הילדה נפטרה, וסגרו את דלת המחלקה בפניי. מאחר ולא שלטתי בעברית, לא הבנתי בדיוק את מה שאמרו לי. חזרתי הביתה בוכה וחסרת אונים. עד היום הדבר מציק לי ואני כואבת אותו ללא מנוח.

עברתי עם בעלי לנווה ימין עם הקמת הבתים הראשונים. עבדתי במשק שלנו, ברפת ובגידולים החקלאיים.

בשנת 1973 החלטתי לצאת ולעבוד בבית חולים “מאיר”. עבדתי שם עד יציאתי לגמלאות. מאז אני ממשיכה ומתנדבת בבית החולים 4 פעמים בשבוע ופעם בשבוע במרכז התעסוקה במושב חגור.

יש לי שני בנים, אשר ושלום, 4 נכדים ו-2 נינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים