גלם ג’וליה

  1. Home
  2. /
  3. שדה ורבורג
  4. /
  5. גלם ג’וליה
גלם ג'וליה

גלם ג’וליה

Posted in : שדה ורבורג on by : ערן שאקי Comments:

בת אברהם ונסרייה דאוון

ילידת בנגאזי, לוב

נולדתי בשנת 1932 בבנגאזי אשר בלוב. המצב הכלכלי בבית היה טוב. אבי היה סוחר בקר, קצב ובעל חנויות למכירת בשר בקר. הוא סיפק בשר לצבא ולבתי חולים. אמי הייתה עקרת בית וגידלה שבעה ילדים, אני הייתי הילדה החמישית. בני המשפחה שמרו על קשרים חמים עם יתר הקרובים למרות שלא גרו בסמיכות, קשרים שנשמרים עד היום. עד שפרצה המלחמה בלוב הספקתי ללמוד במשך שנתיים בבית ספר איטלקי.

"תיבת טקסבסוף 1940 החלו האנגלים להפציץ את בנגאזי. מפחד הפצצות ברחה משפחתי לכפרים מרוחקים יותר ושם הקמנו אוהלים. במרס 1941 נכנסו האיטלקים והגרמנים וכבשו את לוב. נלקחנו למחנה גריאן. היינו בין האחרונים שנלקחו כי אבא היה ספק הבשר של הצבא. שהינו במחנה גריאן בין שנה וחצי לשנתיים. רבים מתושבי המחנה חלו וגם אני. לעולם לא אשכח את היום שבו גילחו את ראשי בגלל מחלת הטיפוס. מבין בני משפחתי, אני היחידה שחליתי. רוב בני משפחתי נשלחו למחנה ג’אדו, שם נפטרה סבתי.

בשנת 1943 שחררו האנגלים את לוב ואנו חזרנו לביתנו בבנגאזי. חלק ממשוחררי המחנה ברחו מיד למצרים.

בסמוך להכרזת המדינה, עלינו לארץ. אבא הבריח את משפחתו, בעיקר מחששו לגורל בנותיו הצעירות, אני הייתי אז בת 16. הגענו יומיים לפני הכרזת המדינה. לאחר שהות של כשנתיים במחנה עולים בית ליד עברנו לרמת גן.

בשנת 1951 נישאתי לבנימין גלם. בנימין נפטר בשנת 1992.

יש לי ארבעה ילדים: יוסי, אבי, דובי וסימה, 10 נכדים ו-2 נינים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים