דבר ראש המועצה

  1. Home
  2. /
  3. דבר ראש המועצה

דבר ראש המועצה

“לְכָל אִישׁ יֵשׁ שֵׁם שֶׁנָּתַן לוֹ אֱלֹהִים וְנָתְנוּ לוֹ אָבִיו וְאִמּוֹ”

זלדה שניאורסון-מישקובסקי

מוטי דלג׳ובקרוב ימלאו 70 שנה לתום מלחמת העולם השנייה במהלכה מצאו את מותם 6 מיליון יהודים, כשליש מהעם היהודי. השואה היא לא רק כתם בהיסטוריה הגרמנית, אלא כתם בהיסטוריה של עמי אירופה ואות קין על האנושות כולה על חוסר המעש שלה.

ככל שהשנים חולפות, קיימת סכנה אמיתית כי זיכרון השואה יתעמעם והלקח יהפוך להיות זיכרון היסטורי מרוחק ודף בדפי ההיסטוריה האנושית. כבר עתה הולכים ומתרבים מכחישי השואה המבקשים להטיל ספק בעצם התרחשותה. האנטישמיות באירופה מנסה שוב להרים את ראשה. ככל שחולפות השנים ומתמעט מספרם של ניצולי שואה חיים היכולים להעיד בגוף ראשון את שעבר עליהם, גוברת חשיבות התיעוד וההנצחה.

מחובתנו לפעול לתיעוד והטמעה של זיכרון השואה בקרב העם היהודי ואומות העולם שגם בעוד מאות ואלפי שנים יידעו על השואה.

עדויותיהם של ניצולי השואה מעניקות פנים ודמות, מימד אנושי לשואה ולמספר הנרצחים הבלתי נתפש. תיעוד הסיפור האנושי של הקהילות היהודיות שנמחו מעל פני האדמה, הוא שליחות היסטורית, שתאפשר הזדהות בעתיד גם ממרחק של שנים, שכן מדובר בתיעוד ועדות של אנשים כמונו שחוו על גופם ונפשם את הזוועות.

חוויתי את זיכרון השואה דרך הורי אשתי, נעמי, בת משה ומיכלה שרייבר ז”ל, אשר שרדו את השואה ואת זוועות הנאצים. אני מכיר בחשיבות התיעוד ומברך את היוזמה להוצאת הספר. מודה לכל אלו שלקחו חלק בהוצאתו ומקווה כי ספר זה, כמו ספרים ויוזמות אחרות על השואה, הם שיבטיחו שימור זיכרון השואה ובהעברת לקח השואה מדור לדור.

ב ב ר כ ה

ד”ר מוטי דלג’ו

ראש המועצה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים