יעקובובסקי שרה ז”ל

  1. Home
  2. /
  3. צופית
  4. /
  5. יעקובובסקי שרה ז”ל
יעקובובסקי שרה ז"ל

יעקובובסקי שרה ז”ל

Posted in : צופית on by : ערן שאקי Comments:

לבית גולדין

שרה נולדה בשנת 1918 בעיר מינסק, רוסיה. שרה הספיקה ללמוד כלכלה במשך 6 שנים, אך המלחמה קטעה את לימודיה. הוריה נפטרו מיד עם התחלת הקרבות, וחמשת ילדי המשפחה שנותרו עזרו אחד לשני.

שרה הצטרפה לפרטיזנים והגיעה ליערות שבין רוסיה ופולין. מדי פעם חזרה לעיר הולדתה. באחת הפעמים, ביחד עם אחותה, ליזה, חדרו לגטו מינסק וחילצו משם את אחייניתה הקטנה, קלרה. הנאצים תפסו את שרה והעבידו אותה בעבודות שונות לרווחת הגרמנים. היא שרדה את המלחמה כשאת מרבית התקופה עשתה עם הפרטיזנים ביערות, שם הכירה את אהרון יעקובובסקי, נישאו, ובשנת 1949 עלו לארץ.

שרה הגיעה לצופית יחד עם אהרון בעלה.

הבת שושנה נולדה במילנו, איטליה, בדרכם לישראל ופינחס נולד בכפר סבא.

לאחר מות בעלה, אהרון, שרה נאלצה לחפש פרנסה מחוץ למושב. היא למדה ניהול משק בבית חולים ‘בלינסון’ בפתח תקווה והחלה לעבוד בבית חולים ‘מאיר’ בכפר סבא. למרות שחלתה במחלת הסרטן ועברה טיפולים קשים, אמרה תמיד: “אני לא אתן למחלה לעלות לי על הראש”, המשיכה בחיים עצמאים ועזרה לפינחס באיסוף הביצים בלול המשפחתי. היא הקפידה תמיד לחיות את חייה בלי להטריד איש ולדבוק בעצמאות.

אהבתה הגדולה הייתה שמורה לקריאת ספרים ברוסית ולשיר שירים ביידיש וברוסית.

שרה נפטרה בשנת 1993. יהי זכרה ברוך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים