שגב רחל

  1. Home
  2. /
  3. נווה ימין
  4. /
  5. שגב רחל
שגב רחל

שגב רחל

Posted in : נווה ימין on by : ערן שאקי Comments:

בת שלום וזמירלדה בוארון

ילידת טריפולי, לוב

נולדתי בשנת 1934 בטריפולי, לוב. הוריי היו אמידים. אבי היה מתווך נדל”ן וסוחר. אמי טיפלה בשמונה ילדים. בילדותי למדתי חמש שנים בבית ספר איטלקי. אני זוכרת את ההפצצות על העיר. כאשר נשמעה ההזעקה, אבא הורה לנו לרדת למטה ולומר “שמע ישראל”.

עם כניסת הגרמנים לעיר ברחה משפחתי לאחד הכפרים, שם חיינו בצריף וישנו על הרצפה. זו הייתה תקופה קשה. אני זוכרת כי חייל גרמני ניסה לתקוף את אחותי הגדולה, בתושייה רבה הצליחו להניסו. החיילים הגרמניים בזזו את התכשיטים של אמי ואת כל חפצי הערך שהיו לנו.

בשנת 1949 עלינו ארצה. נלקחנו למחנה העולים “שער עלייה” ושהינו בו כמה ימים. משם הועברנו למחנה בית ליד וחיינו באוהלים במשך כשנה. הועמדו בפנינו שתי אפשרויות, קבלת דירה בנתניה או במושב. לאחר ויכוחים והתלבטויות החליטו הוריי לעבור למושב.

בהיותי בבית ליד, עברתי קורס אחיות מעשיות ועבדתי במקום. לאחר שהוריי עברו לנווה ימין, נשארתי לעבוד ולגור בבית ליד ואת משכורתי נתתי להוריי.

בשנת 1953 נישאתי לקלמנט שגב. מאחר ובעלי שירת בצבא קבע, עברנו לראשון לציון. בשנת 1959, בעקבות בקשתו של אבי, עברנו למושב נווה ימין.

במושב גידלנו פרות, כבשים, עופות אווזים ותרנגולי הודו.

לקלמנט ולי נולדו ארבעה ילדים: חיים ז”ל, יוסי, אילן וקראל. יש לי 10 נכדים ונין.

שכלתי את אחי במלחמת יום הכיפורים ואת גיסי במלחמת ששת הימים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים