אירוע השקת הספר “זיכרון ותקומה”

  1. Home
  2. /
  3. אירוע השקת הספר “זיכרון ותקומה”

אירוע השקת הספר “זיכרון ותקומה”

השקת הספר "זכרון ותקומה"ביום 30/03/15  התקיים באולם הכנסים במועצה האזורית דרום השרון, אירוע השקת ספר ההנצחה לניצולי ושורדי שואה תושבי המועצה.

הספר הוא פרי יוזמתה הברוכה של מרים למדן, מנהלת מרכז היום לחבר הותיק לשעבר, אשר ראתה את החשיבות שבהנצחת סיפורי השואה והתקומה וקיבוצם לספר שיש בו גם משמעות לכל אחד ואחד מהניצולים ובני משפחתם וגם לקהילה כולה.

4 שנים נמשכה עבודת האיתור, הראיונות, העריכה וההפקה. מתנדבים רבים השתתפו בה ועברו מבית לבית תוך שהם מראיינים את הניצולים ומעבירים לעריכה. הסיפורים המונצחים בספר הם רק אפס קצהו של זכרונות הניצולים, אך הם מסמלים את החשיבות הרבה שבהנחלת הזיכרונות הלאה לדורות הבאים.

השקת הספר "זכרון ותקומה"בספר היו שותפים המחלקה לשירותים חברתיים, העמותה למען החבר הותיק ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים. ערך והפיק את הספר מרדכי אבן חן, המתאמת מטעם המועצה ואחראית על עבודת המתנדבים והקשר עם המרואיינים- ורדה לוי.

באירוע נשאו ברכות  ראש המועצה, ד”ר מוטי דלג’ו, המפקחת ארצית לענייני ניצולי שואה במשרד הרווחה, גב’ תמי מרוז, יו”ר העמותה לחבר הותיק בדרום השרון , אמיל עזרן ומנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, יהודית טל.

אחד משיאי האירוע היה כאשר יוסף זמוסטיאנו, ראש המועצה האזורית ירקון לשעבר וניצול שואה, נשא את דבריו. הוא סיפר על שאירע לו ולמשפחתו בשואה, סיפור ששזורים בו כאב רב, התרגשות, דמעות וסיום אופטימי, שכן יוסף עסק בשליחות ציבורית כל ימיו והקים בארץ משפחה לתפארת. משפחתו נכחה באירוע והתרגשה עימו ועם כל הקהל.

סיפורו של יוסף זמוסטיאנו, ראש המועצה האזורית ירקון לשעבר, בשואה

בהמשכו של האירוע נהנו מהופעתם הוירטואוזית של זוג הכנרים יוליה ושאול בנהר שהנעימו את הבוקר בנעימות מוכרות וסוחפות ובהרבה אנרגיות טובות..

בסיום חולקו הספרים לנוכחים.

תודות לכל מי שסייע בהצלחת האירוע: לגלי קליין, מנהלת מחלקת התרבות ולאיריס ברוקס, לאלברט עובדיה, גרשון וצוות המחלקה הטכנית, לצוות העמותה למען החבר הותיק ובראשם לרננה פרנקו ורינת וסרמן ולמתנדבות הנהדרות של היחידה לטיפול בותיקים.


לעיון בספר זיכרון ותקומה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

עיצוב ותוכן : ערן שאקי

פיתוח: joomaster בניית אתרים